اکنون شدیدترین شیوه‌های کشتار و سرکوب معترضان و مردم بی‌دفاع در جوانرود، مهاباد، سنندج، بوکان، کامیاران، پیرانشهر، پاوه، سقز، دیواندره، بانه، دهگلان، قروه و ... در جریان است. خبرها حاکی از کمبود شدید دارو و لوازم بهداشتی است و به گفته‌ی مردم در برخی شهرها عملا حکومت نظامی برقرار است.

کانون نویسندگان ایران

بمناسبت ۲۵ نوامبر، روز جهانی مبارزه با خشونت بر زنان! تشکل یابی و سازماندهی هرچه بیشتر زنان برای ایجاد یک جامعه انسانی آزاد همراه با شادی، رفاه در همراهی با دانشجویان، معلمان، کارگران و دیگر نیروهای اجتماعی ضروری است.
بیانیه ۱۹ نهاد چپ و دمکراتیک


ما از همه ی مردم ایران، کارگران مراکز صنعتی و خدماتی، دانشجویان و دانش آموزان، معلمان، مغازه داران، بازاریان و کارکنان کلیه ادارات را فرا میخوانیم که روز پنجشنبه سوم آذر با دست زدن به اعتصاب عمومی و سراسری، همزمان با تجمعات و تظاهراتهای گسترده، همبستگیمان را با مردم بپاخاسته کردستان اعلام کنیم و انقلاب را با تمام قوا تقویت کنیم.
زنان مبارز و انقلابی کردستان


مهاباد اینجا سرزمین زنان شجاع است پرچم سرخ و گل برمیدارد برای استقبال از شهیدان .... سه‌شنبه یکم آذر‌ماه


چاره کارگران وحدت و تشکیلات!
در روزهای گذشته جمعهایی از اعضای سندیکا طی دیدار با خانواده های شهابی، رضوی و سعیدی، نگرانی جدی خود از تداوم حبس این همکاران را ابراز کردند و‌ خواهان آزادی فوری اعضای سندیکا و دیگر کارگران و فعالین صنفی بازداشتی و زندانیان سیاسی و معترضین بازداشتی در سراسر کشور شدند.


با کمال تأثر‌ قمان_کاکایی، امروز یکشنبه ۲۹ آبانماە، در جوانرود، با شلیک مستقیم نیروهای رژیم جمهوری اسلامی کشتە شد. قتل لقمان در حالی صورت گرفت که برادرش، #عرفان_کاکایی، از معلمین فرهیختەی شهر جوانرود، ساعتی پیش در جلو درب منزلشان با شلیک مستقیم نیروهای امنیتی به قتل رسید.
سخنان پرصلابت پدر دانش‌آموز پیرانشهری کاروان_قادر_شکری، در مراسم خاکسپاری فرزندش، که مصادف با روز_جهانی_کودک بود؛
سخنان گُهربار پدر جانباخته محمد_حسن‌زاده در مجلس ختم فرزندش در مسجد فرهنگیان بوکان.

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران

«ما از امروز کتاب‌هایی را که این سدها (سانسور) سال‌ها مانع رسیدنشان به شهروندان شده‌اند از هر راهی که بتوانیم بدون سانسور منتشر خواهیم کرد.»